Obiecasz mi

Kolejne przygody podkomisarza i profilarki, czyli Diana Brzezińska i jej “Obiecasz mi”

Jestem wielką fanką twórczości Diany Brzezińskiej, dlatego z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po najnowszą książkę jej autorstwa. “Obiecasz mi” to trzecia część serii “Ada Czarnecka i Krystian Wilk”. Czytałam dwie poprzednie części tego cyklu więc z wielkimi nadziejami, ale i z pewnymi obawami zabrałam się za kolejną powieść tej autorki. Cóż, moje obawy okazały się bezpodstawne, a trzeci tom przygód tej pary okazał się nie tylko wciągający, ale i trzymał poziom dwóch poprzednich książek. Jeśli lubicie polskie kryminały to ta powieść, będzie najlepszym wyborem.

Czy podkomisarz jest winny?

Głównymi bohaterami “Obiecasz mi” nadal jest ta sama para co wcześniej, czyli podkomisarz Krystian Wilk i profilarka Ada Czarnecka. Drugi tom powieści zakończył się w bardzo niespodziewanym miejscu, dlatego jak najszybciej chciałam dowiedzieć się, co dalej z moimi ulubionymi bohaterami. Teraz już wiem i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. W tej części powieści możemy obserwować przede wszystkim prywatne losy bohaterów i też z tym związany jest główny motyw śledztwa. Pewnej nocy, Ada odbiera telefon od przerażonego podkomisarza. Mężczyzna zostaje oskarżony o morderstwo kobiety, z którą od pewnego czasu się spotykał. Okazuje się, że Wilk niczego z tej nocy nie pamięta i nie wie, co się tak naprawdę wydarzyło. Czy mężczyzna faktycznie zabił kobietę, którą kochał? A może ktoś próbuje wrobić podkomisarza? Coś na pewno jest tutaj nie tak i Ada postanowi dociec, co wydarzyło się tej nocy, a pomoże jej w tym brat Krystiana – Przemek. Czy uda jej się wyciągnąć przyjaciela z opałów? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do przeczytania tej powieści. Warto.

Idealny thriller w polskim wydaniu

Obiecasz mi” to książka, która w 100% spełnia moje oczekiwania co do tego gatunku literackiego. Jest tu wszystko, co składa się na idealny thriller. Jest niewyjaśniona zbrodnia, są podejrzani, jest tajemnica i pewnego rodzaju napięcie, ale znajdziemy tu również wątki obyczajowe, rodzące się uczucie.

Autorka napisała książkę prostym, zrozumiałym językiem, dołożyła do tego sporą dawkę humoru, więc wszystko czyta się naprawdę dobrze. Z pewnością kilka wieczorów poświęconych na powieść, nie można nazwać straconymi. Było warto.

Bohaterowie wykreowani są z niezwykłą dbałością o szczegóły, co sprawia, że stają się osobami z krwi i kości, takimi ludźmi z sąsiedztwa. Autorka bardzo umiejętnie wprowadza do fabuły nowych bohaterów, co nadaje większego kolorytu całej historii.

Mam szczerą nadzieję, że nie jest to jeszcze koniec przygód Ady i Krystiana. Liczę, że autorka pokusi się jeszcze o kontynuację ich losów. 

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Author